16 listopada w naszym mieście nieodłącznie związany jest ze wspomnieniem tych jego obrońców, którzy w roku 1918 walczyli o naszą niepodległość. Społeczność „Jedynki” pamięta o tym wydarzeniu, uczestnicząc corocznie w Marszu – Patrolu organizowanym w Międzyrzecu z inicjatywy wieloletniego nauczyciela naszej szkoły śp. Romana Sidorowicza.

Czytaj więcej...

13 listopada 2018 roku w MOK - u odbył się finał konkursu historycznego zorganizowanego przez TPN pod hasłem  „Międzyrzec - Historia - Dzień dzisiejszy". Tematyka konkursu nawiązywała do wydarzeń, które 100 lat temu rozgrywały się w naszym mieście.

Czytaj więcej...

Listopad to miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy o zmarłych. W tym roku klasa I b z wychowawczynią panią Marzanną Rabczuk i klasa II a z wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską wybrały się odwiedzić groby walczących za Ojczyznę. 

Było to szczególnie ważne ponieważ ich wizyta poprzedzała obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości. Dzieci miały okazję po raz pierwszy zobaczyć pomnik poświęcony żołnierzom Polskiej Organizacji Wojskowej. 

Nie mogło zabraknąć modlitwy za wszystkich bliskich zmarłych i tych, którzy spoczywają na międzyrzeckim cmentarzu. Dzieci zapalały lampki na wszystkich odwiedzanych grobach.

Spacer po cmentarzu był okazją do zadumy, poznania historii i kultywowania ważnej tradycji pamięci o tych, których nie ma już z nami.

                                                                               M. Frydrychowska

                                                                               M. Rabczuk

Galeria

Jak co roku w listopadzie nasza szkoła przystąpiła do akcji "Śniadanie daje moc". Już nie raz przekonaliśmy się, że zdrowe śniadanie naprawdę daje moc do zabawy i nauki.

Czytaj więcej...

Znalezione obrazy dla zapytania uwaga

Od dnia 01.10.2018 roku uczniowie z klas I - IV będą spożywać obiad o godzinie 11.30. - 11.50. -  I przerwa obiadowa .

II przerwa obiadowa - 12.35. - 12.55. -  uczniowie z klas V - VIII i gimnazjum.

 

INFORMACJE nt. PŁATNOŚCI ZA OBIADY.

Czytaj więcej...

 

W celu polepszenia poziomu kształcenia dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, każdy uczeń Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim może uzyskać BEZPŁATNIE dostęp do Microsoft Office w skład którego wchodzą między innymi Word, PowerPoint, Excel, OneNote i Outlook. Po więcej informacji proszę zwrócić się do wychowawcy lub nauczyciela informatyki.

Każdego roku w październiku obchodzimy Dzień Papieski, tym razem pod hasłem ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Jest to szczególny czas, kiedy pamiętamy o Świętym Janie Pawle II nie tylko w kościele, ale w całej naszej ojczyźnie. 

Czytaj więcej...

 Dnia 26.10.2018 roku uczniowie z klas VII i VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum uczestniczyli w VIII Międzyrzeckich Targach Pracy i Edukacji gdzie mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół ponadpodstawowych , ponadgimnazjalnych i wyższych z terenu miasta i powiatu bialskiego oraz ofertą pracodawców zatrudniających absolwentów szkół lub umożliwiających odbywanie praktyk zawodowych.

 

Galeria

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VIII szkoły podstawowej i  klas III gimnazjum ZPO Nr 1, ZPO Nr 2 i ZPO Nr 3 zainteresowanych przedmiotami przyrodniczymi do wzięcia udziału w III edycji "Międzyrzeckiego Turnieju Przyrodniczego", który rozpocznie się 3 grudnia 2018 r. i będzie  trwał do 22 marca 2019 roku.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce  KONKURSY