Adwent to szczególny czas robienia dobrych uczynków. Dlatego aby pomagać mądrze, możemy kupić świecę wigilijną Caritas, którą nasi wolontariusze  SKC sprzedają w każdą niedzielę po mszach św. przy parafii św. Mikołaja.

Czytaj więcej...

W dniach 8-9.12.2017r. jak co roku członkowie SKC wzięli udział w świątecznej zbiórce żywności. Tym razem byliśmy w sklepie Biedronka przy ulicy Warszawskiej. Zbiórka się udała. Zebraliśmy 302,70 kg żywności.

Czytaj więcej...

W naszej szkole stało się już tradycją, że w październiku i listopadzie SKC organizuje zbiórkę zabawek. W tym roku zebraliśmy bardzo dużo różnych puzzli, gier planszowych, pluszaków i fajnych zabawek w bardzo dobrym stanie. Postanowiliśmy więc się nimi podzielić z naszym przedszkolem i dziećmi w Miejskim Szpitalu.

Czytaj więcej...

Pomidorki, sałata, serek, papryczka, szczypiorek, chrupiąca bułeczka i już mamy składniki do zrobienia pysznej i zdrowej kanapki. Takie kanapeczki, ale też inne zdrowe przekąski idealne na pożywne śniadanie przygotowywali uczniowie klas I-III 7 grudnia.

Czytaj więcej...

Dnia 30 listopada w klasach, gdzie uczą się uczniowie najmłodszych klas zgasły światła.... i nie była to awaria prądu, a niezapomniana zabawa Andrzejkowa. Oświetlenie lamp zamieniono na świece, a książki i zeszyty na przybory do wróżenia.

Czytaj więcej...

Listopad to miesiąc, w którym w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Klasa I a razem ze swoją wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską, wybrała się na spacer na pobliski cmentarz.

Czytaj więcej...

Dnia 29 listopada 2017r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.  W zabawie uczestniczyli uczniowie z klas 4-7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum. Tańce trwały od godziny 16:00 przez kolejne 3 godziny.

Czytaj więcej...

Dnia 05.12.2017r. klasę Vb odwiedził św. Mikołaj. Uczniowie z niecierpliwością czekali na tę chwilę. Cały worek prezentów naprawdę robił wrażenie. Każdy, kto chciał otrzymać prezent, mówił wierszyk, śpiewał piosenkę lub opowiadał fajny kawał. Mile widziane były również kolędy.

Czytaj więcej...

W związku z zakończeniem roku, wszelkie należności za wyżywienie należy uregulować najpóźniej do dnia 22 GRUDNIA 2017 ROKU.

Ponadto dzieci, które mają dofinansowane obiady z MOPS/GOPS - powinny jak najszybciej dostarczyć informację do świetlicy szkolnej (do wychowawczyni Justyny Wyszyńskiej - Karłoskiej), czy od dnia 02.01.2018 roku nadal będą korzystać z posiłku/obiadu - stosowne oświadczenia dzieci otrzymały w miesiącu listopadzie.

Czytaj więcej...

Czy ktoś wyobraża sobie grudzień bez wizyty św. Mikołaja? Na pewno nie! Ale pamiętajmy, przychodzi od tylko do grzecznych. Nie mógł więc nie odwiedzić „Jedynki”, a w niej wszystkich uczniów, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

Czytaj więcej...

W dniu 16 listopada członkowie SKC z klasy 7a wybrali się do Specjalnego Ośrodka Rehabilitacyjnego przy ulicy Leśnej. Razem z dziećmi robili prace plastyczne pt.: „Mój przyjaciel” na wystawę w międzyrzeckiej galerii sztuki ES. Wykonali 10 przepięknych  prac we współpracy z paniami oraz ich podopiecznymi. Był też symboliczny  poczęstunek.

Czytaj więcej...

To, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wie każdy, ale uczniowie „Jedynki” wiedzą, jak je przygotować, by było zdrowe, smaczne i pożywne, dlatego na przełomie listopada i grudnia wszystkie klasy naszej szkoły z radością dołączyły do akcji „Śniadanie daje moc”.

Czytaj więcej...