Czytanie ze zrozumieniem to w dzisiejszym świecie podstawowa kompetencja, której opanowanie pozwala na aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w dniach 5 - 6 czerwca 2017 r. panie J. Pietruk i A. Sobolewska zorganizowały konkurs pt. „Czytam i rozumiem”.

Uczestnikom zmagań czytelniczych przyświecały słowa Ludwika Wittgensteina „Granice języka są granicami mego świata”.

W konkursie na poziomie klas V wzięło udział 8 uczniów: M. Rafalski, A. Baj, P. Koczkodaj, P. Kasianiuk z klasy Va oraz N. Kowalczyk, M. Nurzyńska, J. Turyk i J. Oponowicz z klasy Vb. Uczestnicy rozwiązywali różnorodne zadania dotyczące umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Najlepszymi okazali się:

1. Michał Rafalski
  2. Amelia Baj
  3. Julia Turyk oraz Piotr Koczkodaj

Wśród czwartoklasistów bezbłędnie rozwiązało arkusz zadań 7 uczniów, którzy otrzymali zaszczytne tytuły mistrzów czytania ze zrozumieniem. Są to:
Kacper Budrewicz, Wiktoria Grudzińska, Wiktor Siedlanowski, Kinga Golec, Adam Leszczyński, Nikola Piesta i Martyna Koczkodaj.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.