31. 05. 2017 r.  odbył się Konkurs Ortograficzny kl. VI o tytuł "Mistrza Ortografii", który przygotowała i przeprowadziła p. Elżbieta Panasiuk. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności ortograficznych uczniów, potwierdzających znajomość zasad pisowni wyrazów z trudnością ortograficzną na poziomie klas VI.

Uczniowie rozwiązali zróżnicowane zestawy zadań. Maksymalnie można było uzyskać 164 p.

Komisja konkursowa sprawdziła prace i wyłoniła "Mistrza Ortografii". Ponadto przyznała II i III miejsca.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce i tytuł "Mistrza Ortografii kl. VI" zdobyła Paulina Brodawka kl. 6 a

II miejsce – Martyna Nestorowicz kl. 6 a

III miejsce – Jan Domański kl. 6 a.

Z klasy 6 b udział w dyktandzie wzięli: Julita Małyszka, Jakub Kalinka, Nikola Kołkowicz, Oliwia Malczuk, natomiast z kl. 6a Patrycja Gierej i  Jakub Lawenda.

Gratulujemy!