Bycie dobrym i uważnym czytelnikiem to nie tylko ilość przeczytanych książek, ale także stopień ich zrozumienia, dlatego też co roku uczniowie „Jedynki” stają w konkursowe szranki, by spośród siebie wybrać mistrzów czytania ze zrozumieniem.

Na przełomie grudnia i stycznia takie konkursy odbyły się na poziomie klas IV, V i VI. Konkursowe zadania przygotowały nauczycielki języka polskiego: Anna Sobolewska, Elżbieta Panasiuk i Joanna Pietruk. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców. I tak mistrzowskie tytuły zdobyli:

Klasy IV:
I miejsce – Patrycja Rosińska kl. IVA
II miejsce – Maksymilian Nowosielski kl. IVC oraz Laura Morozow, Julia Dzikowska i Emil Gocel kl. IVB 

Klasy V:
I miejsce – Wiktoria Grudzińska i Kamil Pulik kl. VA
II miejsce – Martyna Koczkodaj i Nikola Piesta kl. VA
III miejsce – Emilia Oponowicz kl. VA 

Klasy VI:
I miejsce – Julia Turyk i Weronika Jaszczuk kl. VIB
II miejsce – Jakub Gadomski kl. VIA oraz Damian Walczak i Piotr Andrzejczuk kl. VIB 

Laureatom serdecznie gratulujemy, a innych uczniów zachęcamy do uważnego czytania. To naprawdę ważna umiejętność!

 

Kalendarz

«  lutego 2019  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728