Nie ma co ukrywać – uroczystość zakończenia roku szkolnego należy do tych najbardziej ulubionych przez uczniów. Troszkę zmęczeni, ale i podekscytowani czekają na wręczenie świadectw, dyplomów i nagród. Nie inaczej kończyliśmy naukę w międzyrzeckiej „Jedynce”.

Czytaj więcej...

Dnia 13.06.2017 roku odbyło się ognisko naszego Koła. O 9.00 członkowie zebrali się na plebani u proboszcza parafii św. Mikołaja. Wszyscy razem świetnie się bawiliśmy. Pogoda była zmienna, ale nas nie przestraszyła. Graliśmy w piłkę, badmintona i kręciliśmy hula hop.

Czytaj więcej...

Dnia 20 czerwca  2017 roku w klasach I-III Szkoły Podstawowej odbył się Dzień Truskawki w ramach realizacji Programu Sieci Szkół  Promujących Zdrowie. Uczniowie w tym dniu ubrani byli w piękne czerwone stroje symbolizujące kolor polskich truskawek.

Czytaj więcej...

Już za chwilkę wakacje. Czas, gdy spędzamy wiele czasu na świeżym powietrzu i wybieramy się na wycieczki. Towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że często zapominamy o zasadach bezpieczeństwa. Aby tego uniknąć uczniowie nasze szkoły, wzięli udział w wykładzie na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Czytaj więcej...

W poniedziałek (12.06) w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego na rok 2017/2018. Wszystkich nas zebrało się tam aż 44! Odbyło się głosowanie, które miało wytypować przewodniczących, skarbników i sekretarzy.

Czytaj więcej...

Klasy 6a, 6b i 4a Dzień Dziecka spędziły na lekcji przyrody w parku. Uczniowie mieli okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności przyrodnicze. Spacerując alejkami parku dzieci prowadziły obserwację drzew, krzewów, roślin zielnych, roślin strefy brzegowej stawu oraz nasłuchiwali odgłosów ptaków.

Czytaj więcej...

Dnia 14 czerwca klasy II a i IIIc, wraz z wychowawczyniami panią Marzanną Sokólską i panią Magdaleną Frydrychowską,oraz opiekunami: panią Dominiką Andrzejczuk, panią Magdaleną Stefaniuk, panią Moniką Zaniewicz - Jaszczuk i panią Dorota Dryką pojechały na wycieczkę do Serpelic.

Czytaj więcej...

Dnia 7 czerwca Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Unitów Podlaskich i Miejski Ośrodek Kultury zaprosili uczniów naszej szkoły na Dzień Profilaktyki i Sportu.

Czytaj więcej...

Piękny prezent przygotowali uczniowie klasy IVA naszej Szkoły najukochańszym osobom w swoim życiu, czyli mamom. Z lekkim opóźnieniem, a to tylko z powodu wycieczki, zaprezentowali się w wesołym, ale i wzruszającym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni – pani Anny Sobolewskiej.

Czytaj więcej...

Dnia 25 maja 2017 roku w klasie II c wychowawca Małgorzata Zbaracka odbyły się zajęcia otwarte dla Mam. Tematyka zajęć związana była ze świętem - Dniem Matki. Uczniowie z radością i niecierpliwością czekali na przyjście ukochanych mamuś.

Czytaj więcej...

Dnia 18 maja zostaliśmy zaproszeni na specjalny Koncert do Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Podczas godzinnego pokazu najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli szanse poznać ciekawostki muzyczne, oraz zobaczyć i posłuchać wielu instrumentów. Była to niezwykła lekcja, połączona z dobrą zabawą przy skocznych melodiach znanych kompozytorów.

Czytaj więcej...

Dnia 16. 05. 2017r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył  się XI Koncert Charytatywny pod hasłem: ,,Nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od wielkiego współczucia” zorganizowany przez opiekuna panią Elżbietę Nóżkę i członków Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1  w Międzyrzecu Podlaskim. Został on objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zbigniewa Kota.

Czytaj więcej...

W marcu i kwietniu członkinie naszego SKC roznosiły ulotki z prośbą o przekazanie 1% w rozliczeniu podatkowym dla Szymka Jasińskiego. Mamy nadzieję, że znaleźli się ludzie dobrej woli. Jeden procent to tak niewiele, a jednak tak wiele. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

W Wielkim Poście mamy zawsze do spełnienia trzy podstawowe uczynki: modlitwa, post i jałmużna. Jedną z form jałmużny  jest zbiórka pieniędzy do "Skarbonek Wielkopostnych Caritas”. Szkolne Koło Caritas w naszej szkole co roku organizuje możliwość spełnienia tego uczynku w sposób przemyślany.

Czytaj więcej...

Dnia 8 maja 2017 roku uczniowie klas II b i II c wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego, Janowca, "magicznych ogrodów". Uczniowie zwiedzali piękny Kazimierz ekobusikami. Zobaczyli jego piękne historyczne zabytki: Kościół Farny, Dzwonnicę, górę Trzech Krzyży, Kamienicę Celejowską, Zespół Zamkowy, Kamienicę Przybyłowską, studnię miejską, spichlerze zbożowe.

Czytaj więcej...

Pięćdziesięcioro uczniów z klas IVA, VA, VIA i IVB uczestniczyło w dniach 9-12 maja 2017 roku w szkolnej wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwało pięcioro nauczycieli: Maria Matejuk- koordynator tej wspaniałej przygody oraz Anna Sobolewska, Agata Wawryniuk, Hanna Adamczyk i Cezary Małek.

Czytaj więcej...

Dnia 5 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się Dzień Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza. Cała społeczność Szkoły Podstawowej spotkała się w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Uczniowie klasy V przedstawili sylwetkę wielkiego Polaka - nowelisty, powieściopisarza, publicysty, laureata Nagrody Nobla.

Czytaj więcej...

3 maja obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji uroczysty apel odbył się w naszej szkole już w piątek  28 kwietnia. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 6 A - Patrycja Gierej, Piotr Chomiński, Jakub Lawenda, Łukasz Stefaniuk, Kacper Witkowski i Artiom Simonian.

Czytaj więcej...

Dnia 20 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II c uczestniczyli w wycieczce na pocztę. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli zabytkowy budynek poczty. Zapoznali się z pracą listonosza i innych pracowników poczty. Zobaczyli jak segregowane są listy na poszczególne ulice znajdujące się w mieście oraz jak wysyłane są przesyłki do innych miast i krajów.

Czytaj więcej...

Kiedy nadchodzi kolejna w naszym życiu rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, cieszymy się, bo w planach mamy długi weekend. Warto jednak wiedzieć i pamiętać, co czcimy, bo przecież, jak mówi stare przysłowie: „Historia jest nauczycielką życia”. W naszej szkole tradycją jest okolicznościowa akademia oraz udział nauczycieli i uczniów w uroczystościach miejskich.

Czytaj więcej...

W ostatnich dniach nauki przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Wielkopostne i wielkanocne obyczaje” w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem s. Władysławy.

Czytaj więcej...

Noc z  10 na 11 marca 2017r. uczniowie klasy VI a wraz z opiekunkami, Paniami: Marią Matejuk, Agatą Wawryniuk oraz Hanną Adamczyk spędzili w …. szkole. Zbiórka miała miejsce o godzinie 19.00. Każdy uczestnik miał ze sobą śpiwór i karimatę.

Czytaj więcej...

Dnia 16 marca 2017r. odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy IA szkoły podstawowej do grona czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości udział wzięli rodzice naszych pierwszoklasistów. Specjalnie na tę okazję zastała przygotowana część artystyczna w wykonaniu licznej grupy uczniów z klasy VB, VIB, IA i IB gimnazjum pod kierunkiem Grażyny Muszyńskiej.

Czytaj więcej...

Jak co roku, 21 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Samorząd uczniowski pod opieką p. Marii Matejuk i p. Katarzyny Krzymowskiej przygotował różne atrakcje tego dnia, opracował przywileje uczniów, które zostały określone w Certyfikacie Nietykalności.

Czytaj więcej...

Dnia 17 marca 2017 roku klasa II c odwiedziła gabinet stomatologiczny znajdujący się  w naszej szkole. Pani stomatolog Teresa Patkowska-Kiryluk przypomniała wszystkim dzieciom o właściwej i codziennej pielęgnacji zębów.

Czytaj więcej...

Dnia 21 marca dzieci z klas 0-III z radością powitały wiosnę. Już od samego rana w szkole panowała słoneczna atmosfera, mimo kapryśnej pogody za oknem.

Czytaj więcej...

Dnia 14 marca odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Zaplanowano szereg ciekawych atrakcji: występów, pokazów, zabaw i gier. Przedszkolaki oraz ich rodzice, mogli zajrzeć w niemal każdy zakamarek naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Jak co roku 8 marca chłopcy nie zapomnieli o wyjątkowym święcie wszystkich pań i tych małych i tych większych. Obdarowywali swoje koleżanki i panie pracujące w szkole uśmiechami, życzeniami i upominkami.

Czytaj więcej...

Dnia 22.02.2017. dzień przed tłustym czwartkiem w naszej szkole odbyła się sprzedaż ciast i ciasteczek, pączków i babeczek zorganizowana przez członków SKC. Uczniowie ze swoimi rodzicami upiekli przepyszne ciasta  na zakończenie karnawału. Oczywiście wszystkie zostały  sprzedane bardzo szybko, bo już po piątej godzinie lekcyjnej nie było po nich śladu.

Czytaj więcej...

Z piątku 10.02 na sobotę 11.02.2017r. w naszej szkole odbył się biwak zorganizowany dla członków SKC. Wzięło w nim udział 35 wolontariuszy ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Czytaj więcej...

Dnia 01.02.2017r. w SOS-W w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się zabawa karnawałowa, w której wolontariuszami były nasze członkinie SKC: Weronika Marczuk, Weronika Wieczorek, Amelia Jedynak i Zuzanna Duda. Dziewczęta przygotowały bardzo dużo fajnych zabaw dla dzieci oraz poczęstunek. Świetnie się sprawdziły, tym bardziej, że są one wolontariuszkami w internacie SOS-W.

Czytaj więcej...

Karnawał to czas zabawy, do której bardzo chętnie włączają się uczniowie „Jedynki”. W związku z tym Samorząd Uczniowski dnia 22.02.2017r. zorganizował dyskotekę dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszyscy bawili się wyśmienicie od 17 aż do godziny 20.

Czytaj więcej...

16 lutego pogoda była tak piękna, że grzechem byłoby nie wykorzystać jej na zimowe szaleństwa. Danówka jest do tego miejscem wprost wymarzonym, a życzliwi gospodarze gospodarstwa „Ostoja” witają wszystkich z ogromną życzliwością. Skorzystaliśmy z tego my - uczniowie klasy IVA. Pod opieką nauczycieli: Anny Sobolewskiej, Cezarego Małka i Tomasza Matejka poznaliśmy uroki tego cudownego miejsca.

Czytaj więcej...

W tym roku zima znowu nas zaskoczyła. Wychowawczyni klasy 6a zorganizowała kulig w Danówce, wiosce leżącej około pół godziny drogi od Międzyrzeca. Opiekowali się nami nauczyciele: p. Maria Matejuk, p. Marta Węgrzyniak, p. Ieneusz Matejuk i p. Andrzej Chmielewski.

Czytaj więcej...

Tegoroczne ferie zaczęły się dla uczniów naszej szkoły niezapomnianą i roztańczoną zabawą podczas Choinki Noworocznej. Dzieci z klas 0-III w pięknych przebraniach bawiły się jak na prawdziwym balu.

Czytaj więcej...

Dnia 9 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły, mieli okazję zobaczyć zabawny, poruszający i mądry spektakl pt. "Świat według Reksia". Wypełniony muzyką i humorem, opowiadał historię przyjaźni małego chłopca i jego wiernego psa, historię, która w istocie jest uroczą teatralną lekcją, skupioną tematycznie na realizacji najważniejszych działań edukacyjnych i profilaktycznych.

Czytaj więcej...

Czy może istnieć karnawał bez dobrej zabawy? Na pewno nie! Dlatego też uczniowie Jedynki 17 stycznia po prostu ruszyli w tany. Jako pierwsi rozpoczęli najmłodsi, później do akcji wkroczyli uczniowie klas IV-VI, a dzień zabawą zakończyli uczniowie gimnazjum.

Czytaj więcej...

Dnia 12 stycznia 2017 roku uczniowie klasy IIc wychowawczyni Małgorzata Zbaracka przedstawiły inscenizację dla klas 0-III "Proszę Państwa, oto Rok". Mali aktorzy przedstawili 12 miesięcy, opisując jednocześnie każdą z pór roku. Występ uatrakcyjniły barwne stroje i rekwizyty, które miały dzieci.

Czytaj więcej...

W okresie Adwentu w parafii św. Mikołaja wystawiono choinkę z niezwykłymi bombkami. Kolorowe bombki zostały wykonane i ozdobione przez dzieci z bardzo ubogich rodzin. Na odwrocie bombki były zapisane praktyczne rzeczy, które dzieci chciałyby dostać. Każda bombka miała swój numer tak, aby trafiła do właściwej osoby.

Czytaj więcej...

W dniach od 9 do 10 grudnia odbyła się coroczna zbiórka żywności, w której wzięli udział uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas. Zbiórka odbyła się w Biedronce przy ulicy Warszawskiej 36 oraz Stokrotce przy ulicy Warszawskiej 1.

Czytaj więcej...

Dnia 6 grudnia dziewczęta ze Szkolnego Koła Caritas: Julia Błyskun, Luiza Paszkiewicz, Amelia Jedynak, Zuzanna Duda, Weronika Marczuk, Wiktoria Wieczorek, Daria Gierej, Zuzanna Korzeniewska oraz Wiktoria Dawidziuk odwiedziły dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego z okazji mikołajek.

Czytaj więcej...

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane przez uczniów. Nie inaczej było w tym roku. 19 grudnia 2016r. w pięknie udekorowanej przez panią Hannę Adamczyk sali zebrali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Święta coraz bliżej. Chyba każdy z nas uwielbia tą jedyną w swoim rodzaju grudniową atmosferę. Aby tegoroczne oczekiwanie na święta okazało się jeszcze lepsze, klasy II a i III c, wraz z wychowawczyniami :panią Marzanną Sokólską i panią Magdaleną Frydrychowską, oraz opiekunami wybrały się na świąteczną wycieczkę do Warszawy.

Czytaj więcej...

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – pluszowy miś. Mimo nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek moda na misie nie przemija. Z tej okazji dzieci z zerówki przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki.

Czytaj więcej...

W dniach 28.11 – 6.12 w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 odbyły się, przeprowadzane przez psychologa z pracowni profilaktycznej „Krokus” z Krakowa, warsztaty profilaktyczne.

Klasy IV – VI uczestniczyły w 4-godzinnych zajęciach „Stop agresji! Do celu w 4 krokach”, w czasie których uświadamiały sobie zagrożenia związane z przemocą fizyczną, psychiczną, cyberprzemocą, konfliktami.

Czytaj więcej...

6 grudnia do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Wraz ze swoimi pomocnikami chodził po klasach i rozdawał prezenty, a dla niegrzecznych dzieci miał przygotowane rózgi.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy III C pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Magdaleny Frydrychowskiej, wzięli udział w akcji "Wylosuj Anioła". Polega ona na przygotowaniu kartek dla dzieci chorych na raka. Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.

Czytaj więcej...

23 listopada 2016r Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę Andrzejkową. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz z klas 1-3 gimnazjum. Każdy uczeń przy wejściu na dyskotekę otrzymał gratisowy soczek.

Czytaj więcej...

Dnia 23 listopada zorganizowaliśmy popołudnie pełne tańców, wróżb i dobrej zabawy, związanej z Andrzejkami. Bawiliśmy się w pięknie przystrojonych salach, gdzie zajęcia mają dzieci z klasy O.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie w listopadzie Szkolne Koło Caritas organizuje w szkole sprzedaż ciast na cel charytatywny. I tak 22.11.2016r rodzice ze swoimi dziećmi upiekli przepyszne ciasta i kolorowe ciasteczka: babeczki, wafelki, mufinki i wiele innych, których były niezliczone rodzaje.

Czytaj więcej...

W czwartek 17 listopada 2016 roku społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w uroczystym apelu z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie obejrzeli krótką część artystyczną przygotowaną przez klasy 5”b” szkoły podstawowej oraz 2”a” gimnazjum.

Czytaj więcej...

Dnia 17 października oddział O oraz klasa 1a odbyły autokarową wycieczkę do wioski indiańskiej, usytuowanej w rejonie Siedlec, w zacisznym miejscu wśród lasów. Podziwialiśmy naturalnej wielkości, malowane, w pełni wyposażone tipi, a także wystawę rękodzieła Indian mieszkających na preriach - tomahawki, torby z surowej skóry… i wiele, wiele inny rzeczy.

Czytaj więcej...

W naszej szkole realizowany jest program upowszechniający czytelnictwo, rozwijający kompetencje czytelnicze wśród dzieci i młodzieży „Z książką przez rok szkolny”. Miłym akcentem włączającym rodziców w akcję popularyzacji książek oraz podsumowującym obchody Roku Henryka Sienkiewicza było głośne czytanie dzieł pisarza.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w tym roku, mieli okazję na spotkanie z policjantem i porozmawianie na ważne tematy związane z bezpieczeństwem. Tym razem w dniach 7-10 listopada odbyły się zajęcia w ramach projektu "Razem Bezpieczniej".

Czytaj więcej...

XVI Dzień Papieski obchodziliśmy w tym roku 09 październik. Przyświecało mu hasło: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej okazji wolontariusze SKC pod kościołem parafii św. Mikołaja zbierali pieniądze na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która ma na celu pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

Czytaj więcej...

Przybory szkolne i zabawki

Przez cały październik SKC zbierało przybory szkolne oraz zabawki. Każdy pluszak, zabawka, gra planszowa, czy nawet niezniszczony niepotrzebny nam plecak może dać uśmiech dziecku, które go dostanie.

Czytaj więcej...

Uczniów klas IV – VI naszej szkoły nie trzeba do tego przekonywać. Wszyscy wiedzą, że dzięki zdrowemu i pożywnemu śniadaniu lepiej się uczymy, a ponieważ nikt nie jest głodny, możemy skupić się na nauce i zabawie. Dlatego też poranek 18 listopada przeznaczyliśmy na wspólne klasowe posiłki.

Czytaj więcej...

W dniu 4 listopada 2016r. tuż po święcie Wszystkich Świętych uczniowie klasy 2a wraz z opiekunami udali się na cmentarz przy ul. Brzeskiej. Celem pobytu na cmentarzu było oddanie hołdu bohaterom narodowym, którzy zginęli za wolność naszej ojczyzny oraz zapalenie zniczy na ich grobach.

Czytaj więcej...

21 października 2016 roku w sali gimnastycznej ZPO nr 1 zebrali się uroczyście ubrani uczniowie klas pierwszych SP i Gimnazjum wraz z wychowawczyniami. Towarzyszyła im dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - pan Andrzej Mironiuk, sekretarz UM - pani Elżbieta Dedelis oraz przewodniczący Rady Rodziców ZPO nr 1 - pan Andrzej Pawlik.

Czytaj więcej...

16.10.2016r. obchodziliśmy XVI Dzień Papieski. W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się 3 dni później pod hasłem: ,,Bądźmy świadkami miłosierdzia”. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II przeplatane piosenkami: ,,Jesteś bohaterem” w wykonaniu Kingi Ignaciuk i ,,Wśród tylu dróg”, którą zaśpiewali Julia Sowa i Jakub Lawenda przygotowani przez panią Elżbietę Ostojską. Całość uświetniły pokazy multimedialne ukazujące życie Ojca Świętego.

Czytaj więcej...

Jak co roku jesteśmy, działamy i mamy nadzieję, że zrobimy coś dobrego i pożytecznego. Zachęcamy wszystkich do pracy i przynoszenia ze sobą nowych pomysłów. W roku szkolnym 2016/2017 priorytetem działania SKC jest nasza szkoła i dzieci potrzebujące pomocy w naszej  szkole. Dlatego rozglądamy się wokół siebie, obserwujemy i wspólnie możemy zrobić bardzo wiele dobrego.

Czytaj więcej...

Jesień na dobre zadomowiła się naszych ogrodach i sadach. Mamy łatwy dostęp do pysznych, zdrowych i kolorowych owoców oraz warzyw. Uczniowie klasy II b z wychowawczynią panią Marzanną Rabczuk, oraz klasy z III c z wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską postanowili wykorzystać dary jesieni w niecodzienny sposób. I tak oto z: jabłek, marchewek, dyń, buraków, gruszek, ziemniaków, porów i innych pyszności powstały kukiełki.

Czytaj więcej...

Z okazji ustanowienia roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza dnia 7 – 10 października 2016r.  gościła w naszej szkole wystawa „My z niego wszyscy – Henryk Sienkiewicz 1846 – 1916”. Wystawa przygotowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie trafiła do naszej szkoły dzięki uprzejmości pani Haliny Bugajewskiej – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytaj więcej...

13 października 2016 roku w ZPO Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość, która zorganizowana  została w sali gimnastycznej, przybyli: pani dyrektor Iwona Orkisiewicz, panie wicedyrektor Teresa Turska i Krystyna Augustyniuk, wszyscy nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej i I- III gimnazjum.

Czytaj więcej...

Dnia 27 września klasy trzecie, wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Jadwigą Zasadzińską, panią Elżbietą Ostojską, panią Magdaleną Frydrychowską, oraz opiekunami siostrą Władysławą i panem Maciejem Jabłońskim, pojechały na wycieczkę do Zamościa i okolic.

Czytaj więcej...

Dnia 12 października uczniowie klas I-III mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym przedstawieniu teatralnym pt. "Zielony Kopciuszek". Choć bajka o Kopciuszku jest wszystkim dobrze znana, maluchy poznały nową jej wersję.

Czytaj więcej...

Dnia 7.X.2016 roku odbyła się jednodniowa wycieczka przyrodniczo-krajoznawcza do Białowieskiego Parku Narodowego klas IIa i IIb pod opieką  p. Marzanny Sokólskiej, p. Marzanny Rabczuk, p. Katarzyny Domańskiej, p. Katarzyny Grontkowskiej i p. Anny Baj.

Czytaj więcej...

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. Co roku uczniowie klas 0-III biorą udział w spotkaniu z policjantem. Takie spotkanie w tym roku odbyło się 3 października.

Czytaj więcej...

Jak co roku, 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Dziewczynki obdarowywały swoich kolegów upominkami: słodkościami, piłkami, portfelami, globusami i innymi super prezentami. Nie zabrakło też życzeń, uśmiechów i radosnego "Sto lat". 

Czytaj więcej...

Początek jesieni to doskonały czas na wycieczkę. Przekonali się o tym uczniowie klas IVA, VIA i VIB, którzy 28 września 2016 roku wyruszyli na wspaniałą wycieczkę do Białowieży pod opieką nauczycieli: Marii Matejuk, Elżbiety Panasiuk, Anny Sobolewskiej i Agaty Wawryniuk. Humory dopisywały, program ciekawy i do tego - wbrew prognozom - pogoda sprzyjała, więc wyjazd był naprawdę udany.

Czytaj więcej...

Przy pięknej pogodzie i z uśmiechami na twarzy 1 września rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017 w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1. Choć pożegnanie z wakacjami nie należy do najprzyjemniejszych chwil w roku, jednak miło zobaczyć koleżanki i kolegów oraz wymienić się wrażeniami z ostatnich tygodni, w końcu tyle się działo!

Czytaj więcej...

Copyright © 2013 Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim