27 czerwca 2014 r. o godz. 9.00  w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego kl.0–VI. Pani Dyrektor Iwona Orkisiewicz powitała zaproszonych gości: Prezydium Rady Rodziców p. Andrzeja Pawlika oraz p. Wiolettę Golbiak, uczniów i licznie przybyłych rodziców. Następnie odczytała list Ministra Edukacji Narodowej oraz Pana Burmistrza Artura Grzyba.

Czytaj więcej...

18 czerwca 2014r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach k/Woli Życkiej. To miejsce pełne atrakcji, w którym dzieci mogły nie tylko bawić się ale też doświadczać Znajduje się tam wiele eksponatów zaprzeczających ludzkim zmysłom. Dzieci zwiedziły: Muzeum Iluzji i Chatę Tajemnic. Zajrzały do głębokiej studni i szukały przygód w Wiklinowym Labiryncie. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa na dmuchanych zamkach.

Czytaj więcej...

29 maja 2014r. w ZPO Nr 1 został zorganizowany koncert charytatywny. Poprowadziły go uczennce gimnazjum Karolina Śledź, Weronika Wieczorek, Małgorzata Świrydziuk i Klaudia Zubik pod opieką p. Elżbiety Nóżki. Wśród wykonawców byli także uczniowie szkoły podstawowej. Pieniądze uzbierane z koncertu zostały przekazane dla pani Magdaleny Małachwiejczyk, która choruje na nowotwór mózgu a szansą dla niej na powrót do zdrowia jest kosztowna terapia w USA.

"Zmieniaj nawyki - nie klimat" pod takim hasłem 28 maja 2014r. odbył się w naszej szkole apel o tematyce ekologicznej. W szkolnym Teleexpresie uczniowie poruszyli szereg tematów dotyczących ochrony środowiska i poszanowania naszej pięknej planety Ziemi. Apel został przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Marii Matejuk i pani Elżbiety Filimon.

15 maja 2014r. był "Dniem Otwartym" w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 dla dzieci rozpoczynających naukę szkolną. Z zaproszenia skorzystały dzieci Samorządowego Przedszkola Nr 2 i Samorządowego Przedszkola Nr 3, którym towarzyszyli nauczyciele. Przybyłych gości przywitała wicedyrektor szkoły - Pani Teresa Turska, która przedstawiła ofertę edukacyjną placówki i zasady jej funkcjonowania.

Czytaj więcej...

Trzeciego maja 1791 roku została uchwalona pierwsza polska konstytucja. 9 maja 2014r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to ważne wydarzenie historyczne w dziejach naszego narodu. Przygotowali go uczniowie klasy 4a szkoły podstawowej i 2b gimnazjum pod okiem p. Moniki Torbicz. W końcowej części apelu uczniowie zaśpiewali znaną polską pieśń "Żeby Polska była Polską".

W tym roku społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza Święto Patrona obchodziła 06.05.2014 r. Pani dyrektor Iwona Orkisiewicz, panie wicedyrektor Teresa Turska i Krystyna Augustyniuk oraz cała społeczność szkoły uczestniczyła w uroczystej akademii, która została przygotowana przez uczniów klasy VI a i VI b oraz kl. II a pod kierunkiem p. Elżbiety Panasiuk i p. Marzanny Rabczuk.

Czytaj więcej...

30 kwietnia 2014r. w Międzyrzecu Podlaskim obchodzono Dzień Flagi. Uczniowie naszej szkoły ubrani w barwach narodowych bieli i czerwieni w uroczystym przemarszu udali się na plac Jana Pawła II. W centrum miasta przygotowano szereg konkursów, zabaw i innych atrakcji dla uczniów międzyrzeckich szkół.

Dnia 16.04. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się apel łączący w sobie dwa niezwykle ważne dla katolików wydarzenia: Święto Zmartwychwstania Pańskiego oraz kanonizację papieża Jana Pawła II. Ta ostatnia uroczystość stała się wyjątkowym wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich Polaków, którzy mieli zaszczyt cieszyć się rodakiem - Ojcem Świętym, a zarazem znać i podziwiać tak wspaniałego człowieka.

Czytaj więcej...

Dnia 28 marca 2014r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych”. Celem spotkania było stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas kontaktów dzieci z biblioteką szkolną. Sala gimnastyczna zamieniła się w kolorową i pełną fantazji Krainę Książki. Były krasnoludki, król i królowa, Pinokio i Koszałek Opałek.

Czytaj więcej...

21 marca uczniowie klas zerowych zebrali się w sali, aby wierszami, tańcem i piosenką powitać wiosnę. Następnie na boisku szkolnym pożegnały zimową pannę – Marzannę, a kwiatkami i śpiewem powitały nową porę roku i udały się na wiosenny spacer.

Dnia 13 marca uczniowie klasy 0 A uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tematem zajęć edukacyjnych był teatr. Dzieci poznały różne rodzaje lalek – pacynki, jawajki, marionetki, kukiełki, palcówki, maski, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, ozdabiały kredkami maski.

Czytaj więcej...

29 stycznia 2014r. odbyły się w naszej szkole pokazy wokalno-instrumentalne z udziałem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wykonawcy zaprezentowali utwory młodzieżowe i fragmenty utworów z muzyki poważnej. Od razu zyskali uznanie publiczności. Pomimo drobnych problemów technicznych wszystko poszło zgodnie z planem. Nad całością prezentacji czuwała pani Elżbieta Ostojska.

Czytaj więcej...

W grudniu w klasach I-III zostały przeprowadzone ćwiczenia pokazowe w ramach akcji "Ratujemy i uczymy ratować". Ćwiczenia te miały na celu pokazanie dzieciom jak należy się zachować i co konkretnie robić w przypadku, kiedy ktoś jest nieprzytomny.

Czytaj więcej...

Jak co roku w ostatnim tygodniu przed przerwą świąteczną organizujemy w klasach spotkania opłatkowe. Na stołach pojawiły się wigilijne potrawy, słychać było śpiew kolęd, a uczniowie i nauczyciele nawzajem złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia. W klasach 0a, 0b i 3a spotkania opłatkowe odbyły się z udziałem rodziców.

Czytaj więcej...

17 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się apel wychowawczy. Pani dyrektor Iwona Orkisiewicz dokonała podsumowania wyników pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2013/2014. Zwróciła szczególną uwagę na bezpieczny odpoczynek podczas ferii i zabaw zimowych.

Czytaj więcej...

9 stycznia 2014r. w Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3, który rozpoczął się uroczystym polonezem dzieci z rodzicami. Imprezę poprowadził wodzirej przebrany za klauna. Dzieci wcieliły się w różne postacie baśniowe. Panowała atmosfera wesołej zabawy, dobrego humoru w kolorowej oprawie. Kolejny bal odbędzie się na pewno za rok.

Czytaj więcej...

Dnia 19.12.2013 roku w naszej szkole odbył się konkurs kolęd pod hasłem „Hej kolęda, kolęda. Hej kolędy to czas”. W tym roku nastąpiła zmiana, tradycyjne Jasełka zostały zastąpione wspólnym śpiewem kolęd. Dzięki temu każda klasa mogła wykazać się pomysłowością w wykonaniu wcześniej wylosowanej przez wychowawcę kolędy.

Czytaj więcej...

Czas świąteczny to doskonała okazja do tego, aby obdarowywać bliskich prezentami. Szansą na  zdobycie oryginalnego podarunku był kiermasz zorganizowany w naszej szkole 17 grudnia. Na pięknie przygotowanym stoisku można było zakupić niezwykłe ozdoby świąteczne. Nie zabrakło wśród nich stroików, choinek, aniołków, bombek. Wszystkie te cudeńka zostały własnoręcznie wykonane przez uczniów i nauczycieli naszego zespołu, a zakupić je mogli rodzice i uczniowie.

Czytaj więcej...

10.12.2013r. uczniowie klas IV – VI w sali kinowej MOK obejrzeli spektakl teatralny pt. "W krainie mitów" przygotowany i wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl przybliżył (kl. IV) oraz utrwalił (kl. V i VI) tematykę dotyczącą postaci mitologicznych, przenośnego znaczenia związków frazeologicznych wykorzystujących pojęcia mitologiczne. Wspaniale dobrane stroje i rekwizyty oddawały atmosferę epoki a efekty specjalne i oprawa muzyczna dopełniały niezwykły wręcz magiczny nastrój.

Czytaj więcej...

6 grudnia św. Mikołaj nie ominął także Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. W tym dniu zawitał do przedszkolaków i wszystkich młodszych klas. Obdarował dzieci drobnymi upominkami. Wszyscy z radością witali gościa, na którego czekali cały rok. Mikołaj rozmawiał i bawił się z dziećmi. To była niezwykła wizyta.

Czytaj więcej...

Andrzejki to szczególne święto obchodzone corocznie w naszej szkole. Z tej okazji 28 listopada 2013r. w klasach 1-3 zorganizowano zabawę szkolną. Dla najmłodszych uczniów przygotowano szereg atrakcji min. wróżby, tańce oraz słodki poczęstunek. Starsi uczniowie z klas 6 wprowadzali dzieci w magiczny świat przepowiedni o przyszłości. Duże zainteresowanie wróżbami oraz uśmiechy na twarzach potwierdziły, że zabawa się udała.

„Jan Paweł II - Papież Dialogu” pod takim hasłem przebiegał XIII Dzień Papieski, obchodzony w tym roku w niedzielę 13 października. Z tej okazji w MOK - u został wystawiony spektakl pt.: ,,W poszukiwaniu drogi do szczęścia” na podstawie dramatu Karola Wojtyły ,,Przed sklepem Jubilera’’, przygotowany przez koło teatralne Zespołu Szkół Ekonomicznych. Na scenie sali widowiskowej kina ,,Sława’’ wystąpiło także kilkudziesięciu młodych aktorów z innych międzyrzeckich szkół.

Czytaj więcej...

Co roku, 21 listopada cały świat obchodzi tzw. World Hello Day, w Polsce bardziej znany pod nazwą Dzień Życzliwości. Idea tego Dnia jest prosta- ma on nam przypominać o tym, że pozornie drobne gesty, takie jak np. uśmiech mają ogromną siłę. Pozornie nic nie wnoszące drobne oznaki sympatii zmieniają przecież nasze relacje, pozwalają dostrzec innych ludzi i ich potrzeby a więc czynią świat lepszym.

Czytaj więcej...

W tym roku po raz osiemnasty odbył się Marsz-Patrol Szlakiem „Krwawych Dni Międzyrzeca” z udziałem uczniów szkół miejskich i okolicznych gminnych. Naszą szkołę reprezentowały delegacje klas szóstych oraz poczet sztandarowy. Uroczystości rozpoczęły się przy pałacu Potockich, następnie wszyscy przeszli z pochodniami ulicą Lubelską pod Pomnik Bohaterów Miasta, by oddać cześć poległym mieszkańcom naszego miasta w 1918r.

W tym roku trzeci raz w Polsce obchodzono Dzień "Śniadanie Daje Moc”. Celem tej akcji jest propagowanie wśród dzieci w wieku szkolnym zdrowych nawyków żywieniowych. 8 listopada do tej ogólnopolskiej kampanii przyłączyli się uczniowie klas 0-3 Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim, którzy wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami przygotowali wyjątkowe śniadanie.

Czytaj więcej...

11 listopada 2013r. obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W miejskich obchodach święta wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz powiatu, miasta i gminy Międzyrzec Podlaski, dyrektorzy szkół i przedsiębiorstw, nauczyciele, uczniowie międzyrzeckich szkół, dorośli, młodzież i dzieci. Nie mogło też zabraknąć i nas – społeczności ZPO Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytaj więcej...

A jednak Polska..... pod takim hasłem w naszej szkole przebiegały obchody 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel miał miejsce dnia 08.11. 2013 roku. W montażu słowno – muzycznym uczniowie klasy IV B i III C przedstawili barwnie i obrazowo historię narodu polskiego oraz jego drogę do niepodległości.

Czytaj więcej...

24 października 2013r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 odbyły się niezwykłe lekcje - pokazy w wykonaniu Bractwa Rycerskiego "Kerin". Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii. Tematem pokazów był "Starożytny Rzym".

Dnia 18 października odbył się Dzień Warzyw i Owoców w klasach 0-3 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim. W tym dniu uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali wystawki, które przedstawiały dary Jesieni. Nauczyciele zwrócili uwagę na wartości odżywcze przedstawionych okazów.

Czytaj więcej...

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce dnia czwartego października 2013 roku. O godzinie 8.45 grupa uczniów z klas czwartych, piątej i szóstych razem z opiekunami paniami: M. Matejuk, A. Wawryniuk i J. Pietruk oraz panem T. Matejkiem, zebrała się na boisku szkolnym, by wyjechać na wycieczkę.

Czytaj więcej...

11 października 2013 roku w Zespole Placówek Oświatowych Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział nauczyciele międzyrzeckich szkół, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych i szkół ponadgimnazjalnych, przedstawiciele władz miasta, powiatu i województwa oraz proboszczowie międzyrzeckich parafii.

Trzy tygodnie roku szkolnego 2013/2014 minęło bardzo szybko i powoli zacierają się wspomnienia z wakacji. Nadszedł więc czas na uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W tym roku miała ona wyjątkową oprawę, bo po raz pierwszy wspólnie ślubowali pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Czytaj więcej...

Tradycją naszej szkoły jest obchodzenie Dnia Chłopaka 30 września. W tym dniu dziewczynki składają życzenia swoim kolegom i ofiarowują im upominki.

2 września 2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014, w którym wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Uroczystość poprowadziła pani dyrektor ZPO Nr 1 Iwona Orkisiewicz.

 

Kalendarz

«  października 2018  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031