16 czerwca uczniowie klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Magicznych Ogrodów. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie klas II: pani Elżbieta Filimon i p. Anita Krzymowska. Po dwugodzinnej podróży zwiedziliśmy ruiny zamku w Janowcu skąd podziwialiśmy piękny krajobraz Lubelszczyzny.

Czytaj więcej...

Dnia 10 czerwca 2015r w sali gimnastycznej odbył się uroczysty Dzień Rodziny.  W tym dniu uczniowie swoim Rodzicom przedstawili różne swoje umiejętności i zdolności: aktorskie, wokalne, sportowe, taneczne, muzyczne.

Czytaj więcej...

Dnia 1 VI 2015r. klasa 3a i 3b udały się na wycieczkę do Bałtowa, aby zwiedzić krainę dinozaurów. Uczniowie zwiedzali Jura Park, który w przejrzysty sposób ukazuje ewolucję dinozaurów w okresach geologicznych.

Czytaj więcej...

18 maja 2015 r uczniowie klasy IVa i IVb pojechali na wycieczkę przyrodniczą po regionie, którą zorganizowała p. M. Matejuk, a opiekunami byli p. E. Panasiuk, p. A. Wawryniuk i p. M. Kapczuk. Pierwszym punktem programu była przyrodnicza ścieżka edukacyjna  „Dąb Dominik” w Poleskim Parku Narodowym, która często wiodła przez drewniane kładki ponad bagnami i zarastający jeziorem Moszna.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka uczniowie klas IV – VI spędzili z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego na stadionie miejskim, gdzie odbył się „Festyn rekreacyjno  - sportowy”. Wszystkie dzieci brały udział w różnych  konkurencjach sportowych np.  biegach sztafetowych, przeciąganiu liny, skoku w dal z miejsca, strzale na bramkę. W każdej konkurencji  klasę reprezentowały mieszane drużyny  -  dziewcząt i chłopców.

Czytaj więcej...

Dnia 3 czerwca klasy pierwsze, wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Jadwigą Zasadzińską, panią Elżbietą Ostojską, panią Magdaleną Frydrychowską, oraz opiekunami: siostrą Władysławą, panem Maciejem Jabłońskim, panią Katarzyną Stęślik i panią Edytą Wasiluk-Kozłowską pojechały na wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Janowca.

Czytaj więcej...

W poniedziałkowy poranek, czyli 1 czerwca uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie klas IV – VI razem ze swoimi wychowawcami, opiekunami i nauczycielami wychowania fizycznego udali się na stadion miejski, by tam w promieniach słońca, powalczyć ze sobą w różnorodnych konkurencjach sportowych.

Czytaj więcej...

Tegoroczny Dzień Dziecka uczniowie zerówek, klas I i II spędzili na zabawie w ogrodach przy plebanii, parafii Świętego Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Dzieci wspólnie z wychowawcami, opiekunami i rodzicami uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych.

Czytaj więcej...

Dnia 27 maja w klasie I c odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Mamy. Dzieci razem z wychowawczynią p. Magdaleną Frydrychowską przygotowały krótki występ artystyczny. Na początku pierwszaki zaśpiewały piosenkę, w której wysyłały dla swoich mam tysiące całusów.

Czytaj więcej...

Do kalendarza uroczystości organizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Henryka Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim na stałe weszło pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Wydarzenie to organizowane jest zwykle wtedy, gdy pierwszoklasiści znają już cały alfabet i potrafią czytać.

Czytaj więcej...

W niedzielę 24.05.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Turniej Szachowy dla klas I i II w ramach programu „Edukacja przez szachy w szkole”. Wśród zawodników międzyrzeckich szkół podstawowych, Węgrowa, Mińska Mazowieckiego, Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Lublina, Rzeczycy, Rogoźnicy i Brzozowicy wystartowała też czwórka dzieci z naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Dnia 19 maja 2015r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w koncercie przygotowanym przez uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim. To kulturalne wydarzenie miało miejsce w pięknym, niedawno oddanym do użytku budynku szkoły.

Czytaj więcej...

Dnia 14.05.2015r. w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim odbył się IX Koncert Charytatywny pod hasłem "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

Czytaj więcej...

30 kwietnia 2015r. w centrum Międzyrzeca Podlaskiego odbył się festyn z okazji Święta Flagi. Na placu Jana Pawła II zgromadziły się dzieci i młodzież z międzyrzeckich szkół, w tym i z naszej ZPO Nr 1. Uczniowie mieli możliwość udziału w różnych konkursach związanych z barwami narodowymi.

Czytaj więcej...

Dnia 28 kwietnia naszą szkołę odwiedzili mili Goście - Przedszkolaki z Samorządowych Przedszkoli Nr 2 i Nr 3. Gości powitała Pani Dyrektor Teresa Turska. Na początek spotkania przyszli uczniowie klas pierwszych obejrzeli bajkę ekologiczną „O królewnie, przyrodzie i krasnoludkach” w wykonaniu uczniów klas trzecich. Następnie wystąpili uczniowie klas 0 prezentując piosenki i układy taneczne.

Czytaj więcej...

Dnia 27 kwietnia 2015 r na lekcję przyrody w klasie 4a przyszedł tata naszej koleżanki Izy. Pan Sebastian  Kwiatkowski jest lekarzem i opowiadał o swojej pracy, o tym co trzeba zrobić, aby zostać lekarzem. Wyjaśniał nam  jakimi chorobami zajmują się lekarze różnych specjalności. Mówił także o szczepionkach i czy warto się szczepić.

Czytaj więcej...

„Naród, Wolność, Ojczyzna” oto hasło tegorocznego apelu poświęconego 224. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 29 kwietnia uczniowie szkoły podstawowej i  gimnazjum wysłuchali montażu słowno-muzycznego poświęconego ważnemu wydarzeniu, jakim jest rocznica Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to dzień szczególnej pamięci o Polsce, o jej dorobku i sukcesach. Także i w tym roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w miejskich uroczystościach religijno – patriotycznych.

Czytaj więcej...

Tegoroczny powiatowy konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego odbył się 17 kwietnia w Zalesiu. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

Czytaj więcej...

W Wielkim Tygodniu, przygotowując się do przeżywania wydarzeń paschalnych, uczniowie naszej szkoły zgromadzili się na Apelu Wielkanocnym. Tematyką spotkania przygotowanego pod kierunkiem s. Władysławy była codzienność każdego człowieka, to czy i jak odczytuje wolę Bożą w swoim życiu, jak przyjmuje swój osobisty, jedyny i niepowtarzalny krzyż.

Czytaj więcej...

W dniu 9 marca 2015 roku obchodziliśmy Dzień Kobiet w naszej szkole. We wrześniu dziewczęta przygotowały chłopcom podarunki dlatego chłopcy nie chcieli pozostać dłużni. Wszyscy koledzy pamiętali o owym święcie. Składali swoim koleżankom i paniom życzenia z okazji 8 marca.

Czytaj więcej...

W Szkole Podstawowej nr 1 czwartek 26 lutego był Dniem Zdrowego Śniadania. Drugie śniadanie to jeden najważniejszych posiłków dla dzieci, gdy jedzą je w szkole. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zadbali o przygotowanie pożywnego i zdrowego drugiego śniadania.

Czytaj więcej...

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych milusińskich. W tym czasie zawsze dzieci czekają na dzień niezwykły, na bal karnawałowy – bal przebierańców.

Czytaj więcej...

19 grudnia w ZPO nr 1 zostały przedstawione Jasełka pt. „Aniołek najładniejszy” przybliżające wydarzenie Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej Szkoły (klasy II i III SP, klasy I Gimnazjum) z aktorskim zapałem wcielili się w role Świętej Rodziny, aniołów, królów i pasterzy.

Czytaj więcej...

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle radosny czas. Najbardziej czekają na nie dzieci. W naszych salach lekcyjnych i korytarzach szkolnych nadchodzące święta zapowiadały gazetki ścienne, ubrane choinki, ozdobione okna. W tygodniu poprzedzającym przerwę świąteczną w zespołach klasowych odbyły się spotkania opłatkowe.

Czytaj więcej...

We wczesnych godzinach porannych 12 grudnia na boisku szkolnym zebrał się niemały tłum uczniów klas: IV a , IV b , Va, V b oraz kilku reprezentantek klasy VI, niecierpliwie czekających na wycieczkę do stolicy. Plan wyprawy był dosyć  długi i zróżnicowany, więc wszyscy w napięciu oczekiwali poszczególnych punktów programu.

Czytaj więcej...

26 listopada z okazji Święta Pluszowego Misia uczniowie klas zerowych uczestniczyli w imprezie czytelniczej, którą przygotowały uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem Grażyny Muszyńskiej. Rozpoczęto ją krótką opowieścią dotyczącą historii powstania misia. Nie każdy bowiem wie, że ów miś ma już 112 lat,a na jego popularność wpłynął sam prezydent Stanów Zjednoczonych – Theodore Roosvelt!

Czytaj więcej...

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Była to też ostatnia okazja do zabawy przed rozpoczynającym się okresem Adwentu.

Czytaj więcej...

19. 11. 2014 r. uczniowie klas IV – VI w sali kinowej MOK obejrzeli  spektakl teatralny pt. ,,Ten obcy” przygotowany i wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Spektakl przybliżył (kl. IV i V) oraz utrwalił (kl.VI) przesłanie lektury, rolę przyjaźni w życiu.

Czytaj więcej...

„Bóg, Honor, Ojczyzna”  - hasło to było przewodnim motywem  apelu upamiętniającego 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel miał miejsce 7 XI 2014 r. Przypomniał on zgromadzonym uczniom etapy walki o wolność oraz wartości, jakimi kierowali się ludzie walczący o niepodległość.  Kontrastem do tego była postać współczesnego człowieka i jego wartości. 

Czytaj więcej...

Pierwsze tygodnie szkoły minęły bardzo szybko, a zwłaszcza tegorocznym pierwszoklasistom. Zarówno maluchy z podstawówki, jak i ich starsi koledzy z gimnazjum nie mogli doczekać się dnia, gdy oficjalnie staną się uczniami  szkoły poprzez złożenie ślubowania.

Czytaj więcej...

Jak co roku 11 listopada czcimy rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pamiętamy o tym jako społeczność ZPO nr 1 nie tylko podczas okolicznościowego apelu, ale także włączając się w miejskie obchody tego święta. Tak było i w tym roku.

Czytaj więcej...

7 października 2014 r uczniowie klasy IVa , Vb i VIa pojechali na wycieczkę „Granicą Podlasia i Mazowsza”, którą zorganizowała p. M. Matejuk, a opiekunami byli p. A. Wawryniuk, p. M. Torbicz i p. I. Matejuk. Pierwszym punktem programu była  Święta Góra Grabarka nazywana „Prawosławną Częstochową”. Uczniowie poznali dzieje Góry Grabarki oraz legendę o „cudownym źródełku”.

Czytaj więcej...

Dnia 16.10.2014r. z okazji XIV Dnia Papieskiego w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się apel ku czci Świętego Jana Pawła II. Nad przygotowaniem uroczystości czuwała pani Elżbieta Nóżka. Tego dnia sala była wspaniale udekorowana plakatami przedstawiającymi naszego kochanego rodaka wykonanymi przez uczniów naszej szkoły - zarówno tych młodszych z podstawówki, jak i gimnazjalistów.

Czytaj więcej...

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem program artystyczny przedstawiony przez uczniów ZPO nr 1 podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej spotkał się z życzliwym przyjęciem przez zgromadzonych widzów. Wśród nich był oczywiście burmistrz naszego miasta – pan Artur Grzyb. Ponownie więc zaprosił młodych aktorów na spotkanie w swoim gabinecie. Do spotkania doszło 17.10.2014r. o godz.10.00.

Czytaj więcej...

6 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli żywą lekcję historii, którą pokazało Bractwo Rycerskie „Kerin”. Uczniowie szkoły podstawowej „przenieśli się” do świata antyku. Odgrywając role w poszczególnych scenkach, sami współtworzyli barwną i ciekawą opowieść o fundamentach kultury europejskiej.

Czytaj więcej...

10 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość, a mianowicie miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadziły one licznie nauczycieli i pracowników wszystkich placówek oświatowych Międzyrzeca. Uroczystości przewodniczyli: pan burmistrz Artur Grzyb oraz pani dyrektor ZPO Nr 1 Iwona Orkisiewicz.

Czytaj więcej...

1 października klasa 2a wraz z wychowawcą p. Anitą Krzymowską wybrały się na wycieczkę do parku. Celem wycieczki było przybliżenie środowiska przyrodniczego jakim jest park. Dzieci obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Bacznie szukały różnych gatunków ptaków, zbierały kasztany i żołędzie.

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Czytaj więcej...

W dniu 24 września 2014 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich z Panią Policjant z Komendy w Międzyrzecu Podlaskim. Na zaproszenie pani pedagog Renaty Jurkowskiej przybyła Pani Iwona Matysiak. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Czytaj więcej...

Kalendarz

«  października 2018  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031