Kolejny pracowity rok szkolny za nami. Wielu uczniów za swoją całoroczną pracę zasłużyło na nagrody i tradycyjnie ich wręczenie odbyło się podczas wyjątkowych uroczystości.

Czytaj więcej...

Na chwilę przed ostatnim dzwonkiem uczniowie klasy II C z wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską i klasy III A z panią Dominiką Andrzejczuk wzięli udział w niecodziennej lekcji muzyki.

Czytaj więcej...

Dnia 21 czerwca 2016r. uczniowie klasy Ia  wraz z wychowawczynią i rodzicami odwiedzili Stajnię Borysiuk w miejscowości Główne k/Radzynia Podlaskiego. Dzieci obejrzały stajnie, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla uczniów była to okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się w jaki sposób je pielęgnować, utrzymując konie w dobrej kondycji i zdrowiu.

Czytaj więcej...

21 maja uczniowie naszej szkoły, wspierani przez uczniów Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 i 3, Gimnazjum w Krzewicy oraz rodziców, wyruszyli do Włoch. Wyjazd zaplanowany został dopiero na godz.13.00. Całe szczęście, że dano nam się wyspać, bo przed nami było dobrych dwadzieścia godzin jazdy.

Czytaj więcej...

16 czerwca 2016 roku odbył się apel podsumowujący program czytelniczy „Z książką przez rok szkolny” skierowany do uczniów szkoły podstawowej. W apelu udział wzięły uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki szkoły podstawowej i koła bibliotecznego gimnazjum przygotowane przez nauczycieli bibliotekarzy – p. G. Muszyńską i p. K. Siejkę.

Czytaj więcej...

Na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego, a dokładnie 14 czerwca klasy II B i II C pojechały na wycieczkę do Mini Zoo w Horodyszczu. Towarzyszyły im wychowawczynie: pani Elżbieta Ostojska i pani Magdalena Frydrychowska, oraz opiekunowie: siostra Władysława i pani Katarzyna Sójka.

Czytaj więcej...

24 maja 2016 r klasy 5a, 5b oraz 6a udały się na wycieczkę na Roztocze, dokładniej do Zamościa, Zwierzyńca i Roztoczańskiego Parku Narodowego. Wycieczkę zorganizowała p. Maria Matejuk, a opiekunami byli p. Elżbieta Panasiuk, p. Tomasz Matejek i p. Ireneusz Matejuk. Pogoda i humor dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki przez cały dzień.

Czytaj więcej...

6 czerwca klasa VI b zwiedziła Szkolne Muzeum Historyczne w Zespole Placówek Oświatowych Nr 3. Przywitał nas opiekun muzeum - pan Artur Domański - nauczyciel historii. Opowiadał o eksponatach zebranych w poszczególnych pomieszczeniach zorganizowanych tematycznie.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym odbył się kolejny egzamin na kartę rowerową. Uczniowie z klas czwartych na lekcjach zajęć technicznych poznali zasady ruchu drogowego, budowę i konserwację roweru, pierwszą pomoc przedmedyczną. W maju zdawali egzamin z wiedzy w postaci testu.

Czytaj więcej...

Kto powiedział, że uczniowie klasy V są już zbyt duzi na uczczenie święta swoich ukochanych mam? Na to nigdy nie jesteśmy za duzi, więc popołudnie 31 maja to czas bardzo miłego spotkania mam oraz uczniów klasy VA.

Czytaj więcej...

Dnia 24 maja naszą szkołę odwiedziło 70 maluchów z międzyrzeckich przedszkoli razem z wychowawczyniami. Celem ich wizyty było poznanie szkoły, oraz spróbowanie swoich sił jako przyszli uczniowie klasy pierwszej.

Czytaj więcej...

Dnia 12 maja uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w koncercie w Szkole Muzycznej. Dzieci poznawały  różne instrumenty, uczyły się właściwego zachowania  podczas koncertu a także podziwiały występy swoich kolegów i koleżanek. Była to żywa lekcja muzyki.

Czytaj więcej...

12 maja 2016r uczniowie klasy Va pod opieką pani Agaty Wawryniuk i pani Marii Matejuk wzięli udział w Rajdzie Rowerowym Śladami Powstańców Styczniowych. Była to już IX edycja tego rajdu na który zaprosiła nas Szkoła Podstawowa w Rudnikach i Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski.

Czytaj więcej...

Dnia 18 maja klasy II b i II c, wraz z wychowawczyniami: panią Elżbietą Ostojską i panią Magdaleną Frydrychowską pojechały na wycieczkę do największego sklepu w Międzyrzecu Podlaskim „Majster”.

Czytaj więcej...

Wspaniała słoneczna pogoda i dobre humory nie opuszczały uczestników wycieczki do Siedlec i Skórca, która odbyła się 12 maja. Wśród nich znaleźli się uczniowie z klasy Ia i IIc, ich wychowawczynie- pani Marzanna Sokólska i pani Magdalena Frydrychowska, oraz opiekunowie- pani Dominika Andrzejczuk i pani Dorota Dryka.

Czytaj więcej...

Dnia 5 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z  okazji Dnia Patrona Szkoły-Henryka Sienkiewicza. W tym roku ten dzień był szczególny, gdyż Senat Rzeczpospolitej Polskiej  rok 2016 ustanowił Rokiem Henryka Sienkiewicza, aby w setną rocznicę śmierci oddać hołd temu wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji jego twórczości i idei patriotyzmu oraz przywiązania do tradycyjnych wartości.

Czytaj więcej...

27.04.2016r. w kinie ,,Sława” odbył  się X Koncert Charytatywny pod hasłem: „Hojność polega nie na tym, aby dawać dużo, ale dawać w odpowiedniej chwili” zorganizowany przez panią Elżbietę Nóżkę i członków Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1. Został on objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta pana Zbigniewa Kota.

Czytaj więcej...

28 kwietnia grupa uczniów z klas Va i VIb razem z wychowawczyniami: Marią Matejuk i Joanną Pietruk oraz paniami Agatą Wawryniuk i Hanną Adamczyk  wyruszyła do Woli Okrzejskiej, by zwiedzić miejsca związane z patronem naszej szkoły - Henrykiem Sienkiewiczem.

Czytaj więcej...

29 kwietnia 2016r. w hali Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 odbył się festyn z okazji święta Flagi Narodowej. Zmiana miejsca z powodu chłodnej pogody nie przeszkodziła w zgromadzeniu się dzieci z międzyrzeckich przedszkoli i szkół.

Czytaj więcej...

Ziemia to nasza planeta. Żyją na niej ludzie, rośliny i zwierzęta. Niestety to właśnie my ludzie coraz bardziej zagrażamy przyrodzie. Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel mający na celu przypomnienie, że Ziemia, na której mieszkamy potrzebuje ochrony i opieki.

Czytaj więcej...

1 kwietnia 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-VI wzięli udział w licznych konkursach. Odbyły się wybory Miss i Mistera klas 0-III. Zwycięzcami zostali: Amelia Jaszczuk z oddziału przedszkolnego oraz  Bartek Hodun z klasy Ib.

Czytaj więcej...

Tegoroczny powiatowy konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego odbył się 22 kwietnia w Sworach. Naszą szkołę w turnieju  reprezentowała drużyna: Izabela Kwiatkowska, Martyna Radomska i Łukasz Stefaniuk z klasy 5a oraz Daniel Łosicki z klasy 6a.

Czytaj więcej...

18 kwietnia klasy III A z p. Anitą Krzymowską i III b z p. Elżbietą Filimon oraz mamą Emilii udała się na wycieczkę do sklepu MAJSTER przy ulicy Jelnickiej wchodzącego w skład największej i najdłużej działającej firmy handlowej branży budowlanej w płd-wsch. Polsce. Uczniowie poznali pracę obsługi największego sklepu w naszym mieście oraz różnorodny asortyment towarowy.

Czytaj więcej...

Dnia 16 marca 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych  Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim zorganizowano Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można było zakupić karty świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, którzy chętnie nabywali karty wykonane przez swoje dzieci i ich rówieśników. Jakość i staranność  wykonania kart zasługiwała na pochwały uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Dnia 16 marca 2016 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Specjalnie na tę okazję członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali zabawny i pouczający montaż słowno – muzyczny.

Czytaj więcej...

Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski aktywnie uczestniczy w edukacji przyrodniczej i ekologicznej społeczeństwa, starając się wychodzić w tym zakresie naprzeciw potrzeb lokalnych placówek oświatowych. Dlatego na prośbę nauczyciela Pani Anity Krzymowskiej Pan Adam Szulik 23 marca przygotował wspaniałą i żywą lekcję przyrody dla uczniów klasy IIIa.

Czytaj więcej...

Przez 40 dni przeżywaliśmy w liturgii Kościoła okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowywania się do tajemnicy paschalnej Chrystusa. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci oraz młodzież do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa, i nad triumfem zmartwychwstania.

Czytaj więcej...

Dnia 17 marca 2016 roku duża grupa uczniów z klas II i III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur".

Czytaj więcej...

We wtorek 8 marca dziewczynki w naszej szkole poczuły się naprawdę wyjątkowo. W tym dniu bowiem chłopcy okazali się prawdziwymi dżentelmenami. Zadbali o spodnie na kant, elegancką koszulę i kamizelkę, a co najważniejsze – życzenia, kwiaty i drobne upominki.

Czytaj więcej...

Od grudnia 2015r. czytelnicy biblioteki szkolnej mogą wypożyczać nowe książki. Zakupy były możliwe dzięki dofinansowaniu, które Szkoła Podstawowa otrzymała w ramach rządowego programu wspierania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń”.

Czytaj więcej...

11 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Filimon, p. Joanny Pietruk i p. Elżbiety Panasiuk przygotowali zróżnicowaną i ciekawą formę obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, której przyświecało hasło: "Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata".

Czytaj więcej...

27 stycznia 2016 roku  zebraliśmy się na boisku szkolnym, by pod opieką pań: J. Pietruk, D. Oponowicz i K. Krzymowskiej udać się na kulig do Danówki. Wszyscy (czyli uczniowie klasy VI b i IVb) z niecierpliwością oczekiwaliśmy na autobus, który miał zawieźć nas na miejsce. Punktualnie o 8.30 zajęliśmy miejsca i ruszyliśmy w niezbyt długą podróż.

Czytaj więcej...

W poniedziałek 1 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej odbył się bal karnawałowy dla dzieci z klas 0-III. Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach przygotowanych przez rodziców.

Czytaj więcej...

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką s. Władysławy jasełka „Ja do Ciebie, mały Jezu, muszę znaleźć drogę…”., które zostały wystawione dnia 21.12.2015r.

Czytaj więcej...

Trzeciego grudnia 2015 r.odbyła się wycieczka do Siedlec. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4a i 4b pod opieką pań: Ingi Wiercińskiej, Katarzyny Krzymowskiej i Renaty Więckowskiej. Uczestnicy obejrzeli spektakl teatralny pt."Mały Książę". Emocjom nie było końca przy dodatkowej atrakcji, jaką była gra w kręgle. Uczniowie wzmocnieni pizzą i napojami osiągali wysokie noty w rozgrywkach.

Czytaj więcej...

Dnia 6 grudnia 2015r. do naszej szkoły przybył św. Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami. Odwiedzili oni każdą klasę i zadawali pytania dotyczące Wigilii i mikołajek. W nagrodę za poprawną odpowiedź grzeczni uczniowie dostawali słodkie podarunki.

Czytaj więcej...

Dnia 7 grudnia dzieci z klas 0-3 odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwanego gościa uczniowie powitali bardzo serdecznie. Śpiewali piosenki, recytowali wierszyki. Zadowolone i uśmiechnięte dzieci bawiły się z Mikołajem w ulubione zabawy przy muzyce w swoich klasach.

Czytaj więcej...

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, ulubieńca wszystkich dzieci. Z tej okazji dzieci z klasy „0” przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszami, które wzięły udział w konkursie na mini i maxi misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia.

Czytaj więcej...

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy,a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dni – dzień tajemniczych zabaw, wróżb, magii połączony z tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Czytaj więcej...

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. W przedstawieniu reżyserowanym przez panią Renatę Więckowską pt.: „Lekcja historii” brali udział uczniowie klas IVa szkoły podstawowej, IIa i Ia gimnazjum oraz członkowie chóru szkolnego.

Czytaj więcej...

Tradycyjnie, bo już po raz 20-ty, obchodziliśmy lokalną uroczystość Krwawych Dni Międzyrzeca. 16.11.2015 roku o godz. 16.30 pod pałacem Potockich spotkali się uczniowie międzyrzeckich szkół, poczty sztandarowe, władze miasta i nauczyciele. Nie zabrakło też uczniów ZPO Nr 1, którzy z lampionami, tak jak inni, wzięli udział w rocznicowej uroczystości.

Czytaj więcej...

6 listopada 2015r. z inicjatywy Pani Teresy Turskiej - wicedyrektora Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 klasy 0-3 z naszej placówki przystąpiły do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej: „Śniadanie daje moc".

Czytaj więcej...

Dnia 29 października 2015r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Uroczystość ślubowania w naszej szkole uświetnili zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pan Andrzej Mironiuk, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Andrzej Pawlik, Dyrektor Szkoły Pani Iwona Orkisiewicz, Wicedyrektorzy Pani Teresa Turska i Pani Krystyna Augustyniuk oraz nauczyciele i rodzice.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy II c, wiedzą jak ważne dla zdrowia jest codzienne jedzenie warzyw i owoców. Wspólnie z wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską postanowili stworzyć własne przepisy na zdrowe i smaczne sałatki, które można jeść każdego dnia.

Czytaj więcej...

Dnia 21.10.2015r w naszej szkole odbył się tradycyjnie apel z okazji XV Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - patron rodziny". Przygotowali go uczniowie klas VI i I gimnazjum pod opieką pani Elżbiety Nóżki.

Czytaj więcej...

Początek października to idealny czas na wycieczkę, a szczególnie w miejsce, gdzie można podziwiać uroki polskiej, słonecznej jesieni. Dnia 8 października, klasy drugie wraz ze swoimi wychowawczyniami: panią Jadwigą Zasadzińską, panią Elżbietą Ostojską, panią Magdaleną Frydrychowską, oraz opiekunami: siostrą Władysławą, panem Maciejem Jabłońskim i panią Dominką Andrzejczuk pojechały na wycieczkę do Białowieży.

Czytaj więcej...

Wszędzie dobrze, ale u nas najlepiej, można sparafrazować znane powiedzenie. A tak poważnie, bardzo nam miło było już po raz trzeci gościć w murach Jedynki wszystkich pracowników międzyrzeckiej oświaty. Lubimy miłych gości, zawsze witamy ich serdecznie i z przyjemnością razem świętujemy. Tak było i w tym roku.

Czytaj więcej...

Październik obfituje w krajowe, pyszne i zdrowe warzywa. To doskonała okazja do poznawania ich poprzez zabawę. Zatem po omówieniu nazw warzyw i poznaniu korzyści z ich spożywania, zrobiliśmy kukiełki. Przy wykorzystaniu różnych materiałów m.in. wstążeczek, tasiemek powstały oryginalne kukiełki. A stąd, to już tylko krok do zabawy w Teatr!!!

Czytaj więcej...

28 września 2015 r uczniowie klasy 5a i 6a byli na wycieczce w lesie – w Żerocinie i Utrówce. Uczniowie odwiedzili leśniczówkę, w której pracownicy Nadleśnictwa opowiadali  o swojej pracy i zwierzętach łownych np. jeleniach, dzikach. Odwiedziliśmy też szkółkę, w której uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i poznali wiele tajników przyrody np. sposoby określania wieku drzew, odgłosy zwierząt.

Czytaj więcej...

24 września 2015 r uczniowie klas piątych i szóstych byli na wycieczce w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym. Humory i pogoda dopisywały w tym dniu wszystkim uczestnikom wycieczki. W Nałęczowie uczniowie zwiedzili muzeum Stefana Żeromskiego, odbyli spacer po Parku Zdrojowym, a w Pijalni wód smakowali różne rodzaje wód proponowane przez uzdrowisko.

Czytaj więcej...

W dniu 29 września 34 uczniów klas trzecich udało się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. Kierownikiem wycieczki była Pani Elżbieta Filimon, zaś opiekę nad dziećmi sprawowały: siostra Władysława, Pani Katarzyna Siejka i Pani Anita Krzymowska. 

Czytaj więcej...

Dnia 30 września, na buziach chłopców z klas 0-III widniały radosne uśmiechy. Dziewczynki nie zapomniały o obchodzonym co roku Dniu Chłopaka i obdarowały swoich kolegów prezentami. Chłopcy otrzymali: słodkości, kubeczki, notesiki, breloczki i inne pomysłowe niespodzianki. Nie zabrakło też życzeń, piosenek i wspólnych zabaw.

Czytaj więcej...

W dniu 8 września 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci klas 0-3 z policjantem z Komendy w Międzyrzecu Podlaskim. Spotkanie miało na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

Czytaj więcej...

Czy są wśród nas tacy, którzy z radością przyjęli wieść o tym, że nadszedł 1 września? Oczywiście, że tak. Taki stan towarzyszył wszystkim uczniom i pracownikom Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim, którzy o godzinie 9.00 (szkoła podstawowa) i 10.00 (gimnazjum) stawili się w szkolnych murach przy Warszawskiej, by rozpocząć rok 2015/2016.

Czytaj więcej...

Kalendarz

«  października 2018  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031