Dnia 11 maja dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami udały się kina na spektakl teatralny pt. "Karolcia". Został on wystawiony przez Teatr Profilaktyczny ALERT z Wrocławia.

Spektakl opowiadał o dziewczynce, która znalazła czarodziejski koralik. Dzięki niemu, tytułowa Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą Piotrem, przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych. Pokazywał, że warto mieć marzenia i siłę walki do ich spełniania. Przygody Karolci i Piotra uczyły młodego widza również zasad bezpieczeństwa na drodze.

Historia wypełniona wesołymi piosenkami, tańcem i pięknymi strojami, bardzo spodobała się najmłodszej publiczności naszej szkoły. Każdego dnia powtarzają jedno z ulubionych powiedzonek Karolci i Piotra:
"Popatrz w lewo, popatrz w prawo. Nic nie jedzie! Ruszaj śmiało!"

Magdalena Frydrychowska