Klasy 6a, 6b i 4a Dzień Dziecka spędziły na lekcji przyrody w parku. Uczniowie mieli okazję sprawdzić i doskonalić swoje umiejętności przyrodnicze. Spacerując alejkami parku dzieci prowadziły obserwację drzew, krzewów, roślin zielnych, roślin strefy brzegowej stawu oraz nasłuchiwali odgłosów ptaków.

W swoich obserwacjach posługiwali się lornetką, lupą, opisami roślin oraz kompasem. Podczas zajęć klasami opiekowali się p. M. Matejuk, p. E. Panasiuk, p. A. Sobolewska, p. J. Pietruk i p. I. Matejuk.

Lekcja w parku była żywą lekcją przyrody, która połączyła wiedzę teoretyczną z praktyczną oraz  dała możliwość kształcenia wrażliwości poznawczej i szacunku do przyrody.

Maria Matejuk

Galeria zdjęć

 

Copyright © 2013 Szkoła Podstawowa Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Międzyrzecu Podlaskim