Tym razem nie 1, ale 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. To naprawdę ważne, bo przecież dłuższe wakacje są marzeniem wszystkich uczniów. Pogoda spłatała nam figla i dała nam wyraźnie znak, że wakacje naprawdę się skończyły. Mimo tego w sali gimnastycznej zapanował wyjątkowy nastrój. Na naszą inaugurację przybyła pani Elżbieta Dedelis – sekretarz Urzędu Miasta.

Pani dyr. Iwona Orkisiewicz powitała wszystkich bardzo życzliwie. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas I, którzy po raz pierwszy przybyli do naszej szkoły, uczniów klas VII, którzy jako pierwsi od lat nie stali się gimnazjalistami oraz uczniów klas III gimnazjum, którzy będą z nami już tylko rok, a zakończą go ważnym egzaminem. Przedstawiła też ważne kwestie związane z reformą edukacji, zmianami w organizacji szkoły, zapoznała uczniów z ich wychowawcami, a nowych uczniów – z ich nowymi klasami. Podkreśliła również ogromną rolę rodziców nie tylko w kwestii funkcjonowania naszej placówki, ale także w całym procesie nauczania i wychowania.

W imieniu uczniów głos zabrała Izabela Kwiatkowska, kierując do nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów moc ciepłych słów.

7 września nauczyciele i uczniowie „Jedynki” uczestniczyli w ZPO Nr 2 w miejskiej inauguracji roku szkolnego 2017/2018. Było to ważne wydarzenie, bo tego dnia 22 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody Burmistrza Miasta w dziedzinie nauki, artystycznej i sportowej. Dumni byli też ich rodzice, którym pan burmistrz Grzegorz Łubik wręczył listy gratulacyjne.

Nagrody w dziedzinie nauki otrzymali: Daria Biadun, Karolina Borkowska, Jan Domański, Weronika Drygiel, Kinga Golec, Wiktoria Grudzińska, Martyna Koczkodaj, Izabela Kwiatkowska, Joanna Łukasiewicz, Aleksandra Matejek, Martyna Nestorowicz, Kamil Pulik, Michał Rafalski, Rafał Stepulak, Julia Węgrzyniak, Wiktoria Hodun, Anna Tomaszewska.

W dziedzinie artystycznej wyróżnione zostały: Karolina Nestorowicz, Patrycja Radomska i Nadia Waszczuk.

Za osiągnięcia sportowe nagrody otrzymali: Kacper Siedlanowski i Jakub Wawryniuk.

Oby w przyszłym roku powtórzyli swoje sukcesy i znaleźli chętnych do pójścia w ich ślady.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy radości ze wspólnej nauki i wielu sukcesów!

Anna Sobolewska

 

Kalendarz

«  października 2018  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031