13 października 2017 roku nie zabrakło ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli. Wypowiadali je uczniowie wszystkich klas oraz rodzice. Kulminacyjnym momentem dnia była popołudniowa uroczystość, która miała ogólnomiejski charakter.

Przybyli na nią bohaterowie tego dnia, czyli pracownicy wszystkich międzyrzeckich placówek oświatowych oraz goście: Krystyna Rachoń – Kulicka – wiceprzewodnicząca ZNP w Białej Podlaskiej, Mariusz Kostka – wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Białej Podlaskiej, Zbigniew Kot – burmistrz naszego miasta, Grzegorz Łubik – zastępca burmistrza miasta, Andrzej Mironiuk – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, Ewa Szachnik – Kazimierczak- skarbnik Urzędu Miasta, Andrzej Marciniuk – dyrektor MOK, Arkadiusz Myszka - dyrektor  MOSiR, dyrektorzy międzyrzeckich placówek oświatowych: Iwona Orkisiewicz (ZPO 1), Grzegorz Kowalczyk (ZPO 2), Jolanta Wolanin (ZPO 3), Jolanta Modrzewska (SOS-W), Katarzyna Byczyk – dyrektor żłobka, Robert Matejek – przewodniczący Rady Miasta, radni miejscy: Zbigniew Bernat, Małgorzata Rumowska, Jan Koza, Mirosław Jung i Mariusz Leszczyński oraz proboszcz parafii św. Józefa ks. Henryk Skolimowski.

Oficjalną część uroczystości wypełniły życzenia skierowane przez Burmistrza Miasta oraz liczne nagrody, które otrzymali nauczyciele oraz pracownicy oświaty szczególnie wyróżniający się w swojej pracy. Wręczyli je dyrektorzy międzyrzeckich placówek oświatowych oraz burmistrz Międzyrzeca. Symboliczne pochodnie wręczone zostały zasłużonym dla międzyrzeckiej edukacji nauczycielom- emerytom. Swoje akty nominacji otrzymali też nauczyciele, którzy w ostatnim czasie uzyskali wyższy stopień awansu zawodowego.

Wszystkim wymienionym oraz wszystkim  przybyłym na miejską uroczystość najpiękniejsze życzenia złożyli uczniowie Jedynki, którzy pod kierunkiem pani Anny Sobolewskiej przygotowali pełen humoru program artystyczny. Była to swoista „terapia” niezbędna – zdaniem uczniów – w związku z wprowadzaną w szkołach reformą edukacji. Terapeutyczne spotkanie poprowadzili uczniowie klasy VIIA: Martyna Radomska i Hubert Golec, a wspaniale w roli terapeutów spisali się uczennice klasy VA: Kinga Golec, Wiktoria Grudzińska i Emilia Oponowicz oraz klasy VIIA: Izabela Kwiatkowska i Martyna Nestorowicz. Skuteczność terapii wzmocnił nasz szkolny zespół wokalny pod kierunkiem pani Elżbiety Ostojskiej. Energia i radość naszego chóru udzieliła się wszystkim obecnym, którzy chętnie włączyli się we wspólne śpiewanie. O niezbędne rekwizyty oraz piękną dekorację zadbała pani Hanna Adamczyk, a o nagłośnienie uroczystości - uczeń klasy IIIA gimnazjum Mateusz Domański. Dziękujemy też panu doktorowi Sebastianowi Kwiatkowskiemu, bo dzięki niemu nasi terapeuci prezentowali się naprawdę fachowo.

I tak dzięki zgodnej współpracy wszystkich wymienionych każdy opuszczający tego dnia Jedynkę miał uśmiech na twarzy. Dowodem, iż program bardzo się podobał były słodkie niespodzianki od pani dyrektor Iwony Orkisiewicz i pana burmistrza Zbigniewa Kota.

Jeszcze raz wszystkim pracownikom oświaty życzymy zdrowia, wytrwałości, cierpliwości, optymizmu i naprawdę dużo sił do codziennych zmagań. Pamiętajcie:

„Przez tę szkołę, mą szkołę po prostu oszalałem.
Wciąż mnie ciągnie w jej mury odwieczny wiedzy blask.
A ja serce miłości spragnione jej oddałem.
Tak zakochać, zakochać się można tylko raz.” :)

Galeria zdjęć

 

Kalendarz

«  października 2018  »
powtśrczpisoni
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031