Szkolne Koło Caritas każdego roku wspomaga podopiecznych Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych ,,Pomóż i Ty” w Gdyni. W tym roku pomagamy niepełnosprawnej Oliwii  Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo – rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami.

Czytaj więcej...

11 listopada – w dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – uczestniczyliśmy wraz z mieszkańcami naszego miasta w świątecznych uroczystościach. Ci, dla których patriotyzm nie jest pustym słowem, uczestniczyli we mszy w intencji ojczyzny w kościele św. Józefa, skąd w uroczystym przemarszu przeszli pod pomnik, gdzie oddano hołd poległym za ojczyznę.

Czytaj więcej...

Zespól dworsko - pałacowy w Roskoszy niedaleko Białej Podlaskiej będzie kojarzył się uczniom Szkoły Podstawowej Nr 1 nie tylko z ciekawymi wydarzeniami historycznymi czy urokliwą przyrodą, ale także z samorządnością. W Roskoszy bowiem w dniach 9 i 10 listopada gościli członkowie Samorządu Uczniowskiego „Jedynki”.

Czytaj więcej...

6 listopada zjechał do Międzyrzeca Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Bardzo lubimy spektakle tego teatru, bo są ciekawe, kolorowe, pełne ciekawych efektów, po prostu mądre i atrakcyjne.

Czytaj więcej...

Tradycją Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy przy parafiach na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dlatego każdego roku Szkolne Koło Caritas bierze udział w tej zbiórce przy parafii św. Mikołaja.

Czytaj więcej...

Dnia 30.10.2017r. został zorganizowany wyjazd do kina w Białej Podlaskiej na film ,,Dwie korony”. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: VA, VB, VIIB. Był to film religijny opowiadający historię św. Maksymiliana Maria Kolbego. 

Czytaj więcej...

We wrześniu 2017 roku Szkolne Kolo Caritas wzięło udział w zbiórkach pieniędzy dla p. Beaty Kołodziejczuk w parafiach: św. Piotra i Pawła, Chrystusa Króla i św. Józefa. Pani Kołodziejczyk jest zarejestrowana w fundacji Caritas Diecezji Siedleckiej.

Czytaj więcej...

Dnia 24.10.2017r. w naszej szkole, jak każdego roku, odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem: ,,Idźmy naprzód z nadzieją”. Apel został zorganizowany przez klasy: IIB Gimnazjum i VB Szkoły Podstawowej pod kierunkiem p. Elżbiety Nóżki.

Czytaj więcej...

Dnia 17 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. "Zabawki w opałach" zorganizowany przez Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski w ramach projektu "Działania edukacyjne promujące ochronę powietrza oraz właściwe gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Międzyrzec Podlaski".

Czytaj więcej...

Dnia 18 X 2017r. uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami Marzanną Rabczuk, Marzanną Sokólską, nauczycielem wspomagającym  Anną Kozioł  oraz pod troskliwą opieką kilku mam  udali się na wycieczkę do Lublina.

Czytaj więcej...

13 października 2017 roku nie zabrakło ciepłych słów skierowanych w stronę nauczycieli. Wypowiadali je uczniowie wszystkich klas oraz rodzice. Kulminacyjnym momentem dnia była popołudniowa uroczystość, która miała ogólnomiejski charakter.

Czytaj więcej...

Dnia 4 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Przyszło na nią wiele osób, co bardzo ucieszyło organizatorów, którymi byli członkowie Samorządu Uczniowskiego. Oczywiście, wszyscy świetnie się bawili.

Czytaj więcej...

26.09.2017 roku odbyła się wycieczka szkolna do Lublina. Wzięli w niej udział uczniowie gimnazjum oraz siódmoklasiści. Opiekowali się nami nauczyciele: Dorota Oponowicz, Maria Matejuk i Hanna Adamczyk. Odwiedziliśmy uczelnie UMCS, na której mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazach z fizyki.

Czytaj więcej...

Słoneczna wrześniowa pogoda zachęciła uczniów klasy I A do  lekcji na świeżym powietrzu. Razem ze swoją wychowawczynią panią Magdaleną Frydrychowską uczniowie wybrali się na pobliskie przejście dla pieszych, aby przypomnieć sobie wszystkie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Czytaj więcej...

Dnia 8 września najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Policjantka mł. asp. Iwona Matysiak. Dzieci zapoznały się m.in z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni, udzielana pierwszej pomocy, a także zapamiętały numery alarmowe. Dodatkowo miały szanse uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Czytaj więcej...

Tym razem nie 1, ale 4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. To naprawdę ważne, bo przecież dłuższe wakacje są marzeniem wszystkich uczniów. Pogoda spłatała nam figla i dała nam wyraźnie znak, że wakacje naprawdę się skończyły. Mimo tego w sali gimnastycznej zapanował wyjątkowy nastrój. Na naszą inaugurację przybyła pani Elżbieta Dedelis – sekretarz Urzędu Miasta.

Czytaj więcej...

Kalendarz

«  grudnia 2017  »
powtśrczpisoni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031